Cesta: Ještědský půlmaraton > Blog

se běžel 21. října 2017 se za ideálního počasí. Jiří Čivrný vytvořil  traťový rekord časem 1:17:17,1

Pro letošní ročník se generálním partnerem tohoto běhu stala firma MIZUNO. Start i cíl byl umístěn u ZŠ Ostašov, kde bylo k dispozici i příjemné zázemí v nově postavené budově volnočasových aktivit. Zde proběhla prezentace, kde si závodníci vyzvedli pěkná startovní čísla, které jim zůstala jako památka na tento závod.  Firma MIZUNO přivezla zařízení na diagnostiku chodidla. Všichni účastníci měli možnost statického a dynamického vyšetření chodidla a vizualizaci jeho dopadu. Někteří závodníci si na běh zapůjčili MIZUNO sportovní obuv. Pro zlepšení výkonu si mohli běžci ve stánku firmy NAMED SPORT zakoupit výživové produkty. Jedná se o společnost, založenou v Itálii a názvem je zkratka pro přírodní medicínu (Natural Medicíne).

Před desátou hodinou se vše soustředilo ke startu závodu. Běžci si mohli vybrat trasu na 5, 11 nebo 21 kilometrů. Hlavní trať na 21 km vedla podhůřím Ještědského hřebene, směrem na Kryštofovo Údolí, Novinu a dále na Výpřež a po naučné stezce na rozcestí Pod Černou horou a odtud se již běželo z kopce až do cíle. Na klasický půlmaraton vyběhlo 94 běžců. Profesionální časomíra TIME-H velmi rychle zpracovala výsledky a po občerstvení závodníků výbornou polévkou a koláčem mohlo dojít na dekorování nejlepších. Na každé trati bylo vypsáno šest kategorií a vyhlašovali se tři nejlepší závodníci. Na samotný závěr si převzala ceny nejúspěšnější tříčlenná družstva. Děkujeme firmám MIZUNO, CHENET, NAMED SPORT, LIBERECKÉMU KRAJI a PIVOVARU VRATISLAVICE, kteří náš závod podpořily.

Akce se zdařila, byla hodnocena kladně závodníky i organizátory. Již nyní začínají přípravy na běh v roce 2018.

Fotografie ze závodu najdete
ZDE.

zkriz3_400

Největší úspěchy:

9. místo – finále sv. poháru Ultra Pirineu 2015 – 110km
12.místo – Lavaredo Ultra Trail 2015 – 119km
1.místo – Istria 100 Ultra Trail 2015 – 107km
16.místo – světový pohár Tromso 2015 – 48km
1.místo Istria 100 UltraTrail 2014 – 103km
12.místo UTMB trasa CCC 2014 – 101km
5. místo na Mistrovství světa 2016

 

zkriz2_800

zkriz1_800

Beh_Tauchman_m

Prohlídněte si fotografie z tohoto podařeného závodu.

Od pondělí pořád pršelo a termín Ještědského půlmarotonu se neúprosně blížil. Každý den jsme pozorovali oblohu i všechny předpovědi, včetně yr.no. Ta nám dávala největší optimismus. Celý pátek jsme značili trať a vše připravovali. Samozřejmě za deště. Pak jsme se vzbudili do sobotního rána. Zázrak ve formě modré oblohy se nekonal, ale alespoň nepršelo.

V deset hodin bylo odstartováno. Postupně vyběhli půlmaratonci, běžci na 11 i 5 km. Sešlo se kolem sedmdesáti závodníků. V takovém počasí a ve velké konkurenci okolních běžeckých závodů to byl úspěch. Všichni proběhli náročnou, ale krásnou trať po úbočí Ještědu a v cíli dostali zasloužené občerstvení. Výborný boršč a koláče s horkým čajem všem chutnaly. Vítězové obdrželi pěkné ceny od našich sponzorů. Cílem nebylo dostat hodnotnou cenu, ale pěkně si zasportovat a proběhnout se po krásných cestách ještědského hřebene. Loučili jsme se závodníky a slyšeli: „Děkujeme za krásný závod a za rok zase na shledanou“.

22Zář2015

Ještědský půmaraton se blíží. Přidali jsme pro vás také nejkratší 5 km dlouhou trasu. Nyní je už tento závod opravdu pro každého.

Soukup

Přijďte se proběhnout do krásných Ještědských lesů. Počasí je objednané.

Beh_2015_mapa 21km

Beh_2015_trasa 11km

Beh_2015_trasa 5km

I centimetry jsou důležité

Při běhu se často zaměřuje pozornost jen na kondiční část. To je ale jen jeden díl z celku. Řešíme časy, tepovou frekvenci, to, jak dlouho vydržíme běžet na úrovni anaerobního prahu, jak rychle se tělo zklidní po zátěži, regeneraci a další kondiční faktory. Ovšem na techniku běhu a její malé detaily není prostor a bohužel často ani odborník, který by nám poradil. Přitom ke zlepšení nás mohou přivést doslova centimetry. Kde vzít ale oněch pár čísel, které mi zlepší čas na stovkách metrů o setiny, na kilometrech o sekundy? Nemusím být profesionálním sportovcem, pokud se chci posunout dál.

Zaujalo vás téma a článek? Více informací se dozvíte ZDE-CELÝ-ČLÁNEK.

18.října se uskutečnil Podzimní liberecký půlmaraton. Bylo krásné podzimní slunečné počasí. Panovala výborná nálada. Závodníci byli skvělí a výkony úžasné. Všem, kteří se zúčastnili, moc děkujeme. Fotografie jsou ve fotogalerii a výsledky (první 3 v každé kategorii a celkové absolutní pořadí muži i ženy) jsou ve výsledcích. Těšíme se na další ročník, který bude zase za rok.

Podzimni_liberecky_pulmaraton_2014_87
Nahoru ^